14 Ağustos 2010 Cumartesi

KPSS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Kamu kuruluşlarındaki A grubu kadrolar ile öğretmenlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) sonuçları açıklandı.

KPSS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

''Mobilöğren ÖSYM Mobil Bilgi Servisi''

Avea, ÖSYM yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM tarafından açıklandığı anda müşterilerine ulaştıracak.

Avea'dan yapılan açıklamada, ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen ''Mobilöğren ÖSYM Mobil Bilgi Servisi'' sayesinde Avea müşterileri yerleştirme sonuçlarını açıklandığı anda kısa mesaj ile öğrenebilecekleri belirtildi.

Yerleştirme sonuçlarına anında ulaşmak isteyen Avealıların, KAYIT (boşluk) TC Kimlik Numaralarını yazıp 3366'ya mesaj göndererek servise kayıt yaptırmalarının yeterli olduğu dile getirilen açıklamada, Avealıların, sınav sonuçları açıklandıktan sonra da diledikleri zaman Sorgulama YER (boşluk) TC Kimlik No yazıp, 3366'ya mesaj göndererek puanlarını öğrenebilecekleri ifade edildi.

31 Ağustos'ta 30 bin öğretmenin ataması yapılacak

Öğretmen adaylarına müjde var!.. 31 Ağustos'ta 30 bin öğretmenin ataması yapılacak...

Öğretmen adaylarına müjde var!.. 31 Ağustos'ta 30 bin öğretmenin ataması yapılacak...

Ayrıntılar gelecek...

BURS BAŞVURULARI PAZARTESİ BAŞLIYOR

Öğrencilerin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 16 Ağustos Pazartesi günü başlayacak.

2010-2011 öğretim döneminde ÖSYM sonuçlarına göre ilk defa bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrencilerin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 16 Ağustos Pazartesi günü başlayacak.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nden (YURTKUR) yapılan yazılı açıklamada, 2010-2011 öğretim döneminde ÖSYM sonuçlarına göre ilk defa bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrencilerden YURTKUR yurtlarında barınmak, burs, öğrenim, katkı kredisi almak isteyen öğrencilerin başvurularının 16-25 Ağustos 2010 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

ÜNİVERSİTEYE KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Adayların kayıt için şu belgeleri hazırlamaları gerekiyor:

  • Mezun olunan ortaöğretim kurumundan alınan diplomanın aslı veya yeni tarihli mezuniyet belgesi
  • Aday, 0.15 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı, diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge
  • 1988 ve önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesi
  • Son 6 ay içinde önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 12 adet 4,5 cm X 6 cm boyutunda fotoğraf
  • Katkı payının ödenmesiyle ilgili belge
  • Kayıttan önce belirlenip, üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgeler.

ÖSYM'nin, ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzunda, yükseköğretim öğrencilerinin kılık kıyafetle ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlar ile oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorunda oldukları belirtiliyor.

KREDİ İÇİN BAŞVURULAR DA BAŞLIYOR

Adaylar, askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (YURTKUR) başvuracaklar.YURTKUR, burs, yurt, öğrenim ve harç kredisi için başvuru tarihlerini 16-25 Ağustos olarak belirledi. Başvurular kurumun internet sitesinden yapılacak.Anadolu Üniversitesi merkezi açıköğretim programlarını kazanan adaylar, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'ne başvuracak. Açıköğretim programlarını 202 bin 513 kişi kazanmıştı.

KAYITLA İLGİLİ UYARILAR

Adayların kayıt için bizzat kazandıkları üniversiteye başvurmaları gerekiyor. Postayla kayıt yapılmayacak. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Belgeler eksikse kayıt yapılmayacak. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemeyecek. Yükseköğretim kurumları kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilecek.

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | JCpenney Printable Coupons