13 Şubat 2011 Pazar

Botoks ve Kırışıklıklar

Botoks ve Kırışıklıklar

BOTOX UYGULAMALARI

Estetikte sıkça karşımıza çıkan Botox botilinum , özellikle konservelerde gelişen ve besin zehirlenmesine yol açan "Clostridium botilinum" isimli bir bakterinin ürettiği toksindir.

1990′lı yıllardan günümüze Botox uygulaması yüzdeki kırışıkların giderilmesi için kullanılan popüler bir yöntem haline gelmiştir. Alındaki çizgiler, göz kenarlarındaki kırışıklıklar bu yöntem ile kolayca kaybedilmektedir. Yüz bölgesindeki kırışıklıkların ameliyat ile düzeltilmesinin zorluğu, ameliyatsız bir yöntem olan Botox'un yüz bölgesi estetiğinde önemli bir yer edinmesine sebeb olmuştur. Ayrıca yüz germe ameliyatı yaptıran kişiler bile daha iyi sonuçlar elde etmek için ek olarak Botox ta yaptırmaktadır.

Yüzdeki kırışıkların giderilmesi için yapılan estetik Botox, ince uçlu bir iğne ile yüze enjeksiyon yapılması şeklinde gerçekleştirilir. Botox uygulaması ortalama 5 dakika boyunca ince uçlu bir iğnenin derinize batırılması şeklindedir ve ağrısız bir yöntemdir. Botox yaptırdıktan 2-3 gün sonra bunun etkileri ortaya çıkar, 4-6 ay boyunca devam eder, birkaç Botox'tan sonra 8 aya kadar çıkabilir. Uygulama sonrasında şişme, kızarma gibi yan etki oluşmaz ve kişi günlük hayatına devam edebilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

kpss, kpds, ssk sorgulama, tarım bağkuru, kpss tercihleri
Küfür/spam/işime gelmeyen yorumları silerim :)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | JCpenney Printable Coupons