20 Şubat 2011 Pazar

Sözleşmeli Er Alımı ve Sözleşmeli Er Şartları

Sözleşmeli Er Alımı ve Sözleşmeli Er Şartları

Adaylar, Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Komutanlığı’nda eğitilecek, en az lise mezunu olma şartı aranacak.

Türkiye’nin hayata geçirmeye hazırlandığı profesyonel ordudaki “sözleşmeli er” modeline ilişkin somut adımlar atılmaya başlandı. Genç, dinamik ve iyi eğitimli bir kadronun sınır bölgelerinde görev yapmasını öngören model için 50 bin sözleşmeli er alınacak.

Sözleşmeli erler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) en önemli eğitim merkezlerinden Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı’nda eğitilecek. Eğitimini tamamlayan erlerin atamaları yapılacak. Sözleşmeli erler sınır bölgelerinde görevlendirilecek. Dağda görev yapmak isteyen profesyonel askerlerde lise mezuniyeti şartı aranacak. Gönüllüler, önce yazılı, daha sonra fiziki sınava tabi tutulacak. Sözleşmeli erler ağırlıklı olarak medeni durumu bekâr olanlardan seçilecek. Sözleşmeli erler, dağda en az 3, en fazla 10 yıl görev yapacak.

Sözleşmeli Er Maaş Durumu

Sözleşmeli erlerin maaşları ek ödemelerle 2 bin 250 TL’yi bulacak. Sözleşmelerini tamamlayan profesyonel erlere görev sürelerine göre ikramiye ödenecek. 10 yılı tamamlayanlara en az 60 bin TL ikramiye ödenmesi planlanıyor. Teröristle mücadele edecek sözleşmeli erlerin tecrübelerinden, görev sürelerinin dolmasının ardından da istifade edilecek. Görevlerini tamamlayan erlere, cezaevlerinin dış güvenliğinden çekilen jandarmanın yerine sözleşmeli özel güvenlik olması teklif edilecek. Profesyonel askerler, cezaevi korumasını üstlenecek.

0 yorum:

Yorum Gönder

kpss, kpds, ssk sorgulama, tarım bağkuru, kpss tercihleri
Küfür/spam/işime gelmeyen yorumları silerim :)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | JCpenney Printable Coupons