25 Nisan 2009 Cumartesi

Facebook Profilime kim baktı Uygulaması

Facebook Profilime kim baktı Uygulaması
Facebook hesabı olanların çok aşina olduğu bir durum vardır. Bilmem kim sizi profilime kim baktı uygulamasına davet ediyor. Yada bilmem kim profiline bakanları bilmem ne uygulaması ile takip ediyor gibi. Bu tip uygulama yada uygulama adı altında ki gruplara rabet göstermeyiniz. Çünkü facebook kimin hangi profilde gezdiğini kayıt altına alacak kadar geniş bir veritabanı kullanmamaktadır. Düşünün ki 150 milyonluk bir kullanıcı kitlesine sahip bu site her kullanıcının dolaştığı profilleri kayıt altına alıp uygulamalar ile isteyen kişilere gösteriyor .

Bu tamamen imkansız olmakla beraber amacı sizlerin kimlik bilgilerinizi alarak reklam kitlesine dahil etmek isteyen kişilerin kullandığı bir yol. Her facebook üyesi günde 10-15 porifl gezse bu yığınla veri anlamına gelir ki bunun doğrucağı masraf belkide Facebook`u bırakın microsoftun bile gelirini zarara uğratacak büyüklükte diyebilirim ..

Bu bakımdan hem Facebook mesaj kutunuzun hemde e-posta adresinizin reklam mail bombardımanına tabi olmasını istemiyorsanız bu türden uygulama yada vaadlere kulak asmayın .

1 yorum:

Adsız dedi ki...

gayet mantıklı bir açıklama olmuş

Yorum Gönder

kpss, kpds, ssk sorgulama, tarım bağkuru, kpss tercihleri
Küfür/spam/işime gelmeyen yorumları silerim :)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | JCpenney Printable Coupons